10 KASIM 2018 ATATÜRK'Ü ANMA ROGRAMIMIZI YAPTIK. SONRA MUHTELİF AĞAÇLAR DİKTİK


10 Kasım 2018 Cumartesi günü okulumuzda Büyük Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal'in aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünü Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğn Yüce Önder'e cevabı konulu Sınıf Öğretmeni Emine Şenol tarafından hazırlanan koreografi ile    "2/G Sınıfı Hitabet Orotoryası" ve Fonda 10 Yıl Marşı eşliğinde Atatürk'ü Anma Programını 2/F Sınıfı Sevgli Öğrencilerimiz, Çalışkan Arılarımız başarıyla sahnelediler.

              38  öğrenci ile matematiksel ritim dizileri ve değişik örüntülerle 10 Kasım 1938'i, Atamızın en büyük eseri olan Cumhuriyet'in  29 rakamını 10. ay olan ekimi, 29 Ekim 1923'ü, 16 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal'in arkadaşları ile İstanbul'dan ayrılıp 19 Mayıs 1919 'da Samsun'a çıkmaları ve Kurtuluş Savaşı'nın tarihi 19 'u simgelediler. Kız Kulesi ve erkek kulelerini oluşturan kişi  sayısı 5 rakamı 5. ay oaln mayıs, 1920 de TBMM'nin açılışını altı kursla Atatürk İlkelerini, Oluşturdukları Güneş, yıldızları....  minik kalplerinde sevgiyle azimle sahnelediler. Ritim ve hareketlerinde matematiksel kazanımlar, tonlama, vurgu, telaffuzları, hitabet,.... Türkçe zengin kazanımlı öğrenmelerini hem uyguladılar hem de yaşadılar.
 
               Programlarını bitirince Değerli Velilerim ve Sevgili Çalışkan Arılarım, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 100. Yıl Hatıra Ormanı'na ağaçlarla uçak modeli oluşturmak için servis ve onlarca arabalarlagittiler. Velilerimizle birlikte mavi ladin ve muhtelif ağaçlar diktiler.   Atatürk'ün " İstikbal Göklerdir!" vecizesini minik kalplerine yazdılar. Bazı ağaçları tanıdılar. Meşe palamuları topladılar. Değerli Velimiz Doğan Bey'den dikim konusunda ders dinlediler, Çoklu zeka kazanımları ile çok öğrenme gerçekleşti. Başta Doğan Kaya ve Şefika Kaya olmak üzere emeği geçenlere öğrencilerim adına teşekkür ederim. 

               Atatürk'ün fikirleri, düşünceleri, İlkeleri:  --- Türk tarihinin sentezidir.  Atamızın resmi olarak okuduğu kayıt altınan alınan 3.997 adet kitabın, araştırma, incelemelerinin sonucudur. 

               Büyük Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad mekanı cennet olsun!

              Bugün minik kalpler meşalelerimiz ellerinde sahnedeydiler. Başarıları daim olsun!

                                                  EMİNE ŞENOL
                                           UZMAN SINIF ÖĞRETMENİ
                                                       2/G
 
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
84 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret108515
Duyurular
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Takvim
Saat
Site Haritası