CUMHURİYET BAYRAMI HAZIRLIKLARIMIZ

            Değerli Velilerim ve Sevgili Öğrencilerim,
 
            29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Hazırlıklarımız devam etmektedir:

            ----------- ! ----------  Öğrencilerim, Cumhuriyet Baramı, Milli Kurtuluş Mücadelemiz, Mustafa Kemal'in hayatı, özellikleri, ..... içerikli mandala çalışmaları, boyamalar, kavram haritaları oluşturdular. Şiirler, yazılar hazırlayıp sunum yaptılar, yapmaya devam edecekler.     Poşet dosyalara her birini koyup, naylon dosyalarında albümlerini hazırladılar. Dosya haline getiremeyen öğrencilerimiz bu albümlerini hazırlayacaklar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Atatürk Haftasında, Atatürkçülük konuları işlenirken anlatım ve sunum yapacaklar. 

           ----------- ! ----------  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 2/G Sınıfı Öğrencilerim, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreninde    "Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabesinin düzeye uygun sadeleştirilmiş haliyle orotoryo sunumu yapacaklar. Sahne koreografisini hazırladığım gösteri hazırlıklarımız başladı. Bu nedenle:

                          ---- Hazırlıklarımıza öğrencilerimin tam katılmasını sağlamanızı
                          ---- Pazartesi vereceğim metnin vurgu, tonlama, telaffuz kurallarına uygun hazırlanmalarına destek olmanızı,
                          ---- Sınıf logolu, Ağa Ceylan armalı gösteri ve gezi giyeceklerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına kadar eksik olanların tamamlamasını,
                          ---- (Önümüzdeki hafta, 29 Ekimden önce gösteri kıyafetlerini giymeyecekler.)

                      KIZLAR                                          ERKEKLER
              ---- Beyaz tayt                          ---- Beyaz şort, yanı kırmızı biyeli
              ---- Beyaz çorap                        ---- Beyaz çorap (beyaz kilotlu;
              ---- Beyaz spor ayakkabı                  üstüne diz altı beyaz çorap)
                                                              ---- Beyaz spor ayakkabı,

              ---- Kızlar ve Erkekler, beyaz fanila;  önünde Türk Bayraklı, arka tarafında sınıf logolu Ağa Ceylan Armalı 
              giydirilmesimi konusunda özen ve önemin gösterilmesini ehemmiyetle rica ederim.

              ----- Koreografimizde öğrencilerim bez kumaştan yapılmış bayrak kullanacaklar. Bayrak tedariki konusunda imkanı olan velilerimin bana özelden bildirmelerini önemle rica ederim.

              ----- Bu sene Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile sınıf süslemesini 2/G Sınıfı öğrencileri yapacaklar. Bu nedenle not aldıkları hazırlığı pazartesi göndermenizi rrica ederim.

              ------ Salı günü okulumuzda, güncel düzeye uygun deneyleri konu alan, "BİLİM ŞOV"gösterisi var. Bunun için ücret 5 TL dir. Pazartesi yanlarında getirilecek.

               ----- Çarşamba günü, 2/G Sınıfı Öğrencilerim,          ORGANİK BESLENİYORUM"   projelerini uygulayacaklar. Bu konuda görevli dağılımı belirlenmiş olup sağlıklı, dengeli beslenme konulu çalışmalarını yapacaklar. Perşembe günü hazırladıklarını evden koydukları beslenme eşliğinde, bulgur pilavı ile  yiyebilecekler. (Önümüzdeki hafta ve bir sonraki hafta perşembe günü bulgur pilavı hazırlamada görev alacak veliler bana özelden bildirebilirler.)

              Öğrencilerimizin beslenme çantalarında tabak, kaşık, çatal, ıslak mendil, bez peçete, peçete bulunsun.

              Veli toplantısında belirttiğim üzere, simit, poğaça, gibi unlu gıdalar yerine daha doğal, yerli, hazır gıdalardan uzak  bir dengeli beslenme alışkanlığı edinmeleri çabası içindeyiz. Toplantımızda siz değerli velilerimizle hemfikir olup karar almıştık. Bu konuda gerekli hassasiyet ve özenin gösterilmesini önemle rica ederim.

              ----- Nefes, ritim, ritimle müzik, sınıf şarkılarımızın melodika, fülüt enstürmanları ile çalma eğitimimiz matematik ve diğer dersler disiplinleriyle  birlikte çoklu zeka gelişimini perçinlemektedir. Bilindiği üzere müzik dili evrenseldir. Müzik defterlerinde işediğimiz konuları defter ve araç gereç, enstürmanlarıı getirmeyen öğrenciler gerekli eğitimde gecikme yaşamaktalar. Estürmanlarını, müzik deferlerini  yanlarında bulundurmalarını, tekrar ve pekiştirme için eve götürdükleri zaman okula göndermenizi önemle rica ederim.

              -----  Tamamlayıcı çalışmalar veli toplantımda belirttiğim gibi; öğrenme yöntemlerinin zaman kavramına, belli periyotlarda, düzeye uygun, dikkat edilerek verilen konu başlıklarına göre tekrarlarla davranışlarında görülünceye kadar sürdürülmesi gerekmektedir., 

              -----  Öğrencilerin  okumasnın gelişimi,  için evdeki kitaplarını okutulması, okuma çizelgelerinin veli tarafından mutlaka imzalanmasını önemle rica ederim.

              ----- Etiketlenmiş ders araç gereçlerinin tüm derslerde eksiksiz yanlarında bulunması gerekmektedir: Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi defteleri çantalarında olacak. Güzel yazı defteri,  görsel çalışmalar resim defterleri, sulu boya, suluk, kuru ve pastel boyaları sınıfta dolaplarında bulunacak.

              ------ Sınıf donanımımız maalesef hala yeterince sağlanamamıştır. Eksiklerimizin tamamlanması, öğrencilerimize uygun eğitim ortamlarının hazırlanması  konusunda velilerimin duyarlığını talep etmekteyiz.  

              ------ Öğrencilerimin, sorumluluklarının gelişimini, dinleme, konuşma, okuma, anlatım, kabiliyetlerinin gelişimi için veli toplantımda belirttiğim uygulamaların yapılması gerekmektedir.

               ------ Veli görüşme günümüz salı günleri İngilizce ders saatleridir. 
  
               ------ Pazartesi günü "ANDIMIZI" okulumuzda okutmaya başlayacağız. Ezberleyen öğrencilerimin bana özelden bildirmenizi rica ederim.

                       Güzel bir hafta sonu dileğiyle iyi tatiller.

                                             EMİNE ŞENOL
                                      2/G SINIF ÖĞRETMENİ

                         

           


  
322 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret145425
Duyurular
Hava Durumu
Takvim
Saat
Site Haritası