"GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI OKULUMUZ 1.- 2. SINIFLAR ŞAH MAT TURNUVAMIZI YAPTIK
         Değerli Velilerim ve Sevgili Öğrencilerim,


         "2018 Eğitim Öğretim Yılı Ağa Ceylan İlkokulu Gençlik ve Spor Bayramı
1. - 2. Sınıflarımız Şah Mat Turnuvasını" mezun gözetmen hakem öğrencilerimizin satranç hakkında ön seminer, satranç dili olan notasyon katkıları ile başarıyla tamamladık.
          Biricik satrançsever, zeka oyun spor dostları olan mezun öğrencilerim bugün muhteşem bir şekilde gelecek nesillere sorumluluk, bize ve okulumuza vefa duyguları ile sınıfımda görev yaptılar.
          Turnuva başlamadan !/G Sınıfı öğrencilerime satranç zeka oyunu sporunu ön seminerle tanıttılar.
          Çok Değerli Mezun Öğrencilerim, Emir Kenan Yağmur, Şevval Yağmur, Umutcan Alkoç, Ahmet Kağan Işık, Sıla Demir, Berrin Sena Mengüloğlu, Dilara Özer, Elif Aloğlu turnuva prensip ve ilkelerini birlik beraberlik, dayanışma, yardımlaşma, örnek nitelikleriyle yerine getirdiler. Herbirinin öğrencilerimize katkılarından dolayı teşekkür eder, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.
           Eski Velilerim, hep değerli dostum kalacak olan Gülnaz Alkoç, Rukiye Yağmur'a artık başka semte oturduğu halde bizim toplumsal gelişim hedeflerimizde ortak hedefe yürüyen güzel dostum  Sevda Dveemir'e,  tüm velilerime  de öğrencilerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim. Başarı öğrenci, öğretmen, veli üçlüsünün birlikteliyledir. Bu meşaleyi geleceğe taşıyan, taşıyacak olan öğrencilerimin ve velileriine yolları açık, başarıları daim olsun.
          Türkiye Türkçe Olimpiyatlarının Antalya 2018 Türkçe 1.'lik ödülünü kazanan Canım Öğrencim Şevval Yağmur konuyla ilgili turnuva öncesinde açıklamalarda bulundu. 1/G Sınıfı öğrencilerimin sorularını cevapladı. Şevval Yağmur'u başarısından dolayı tebrik ederim. Yaşamında sağlıklı, mutlu nice başarılar onunla olsun.   
          1. ve 2. sınıf öğrencilerimiz İsviçre Sistemi yöntemiyle yapılan turlarda satranç sporunu kurallara uygun olarak büyük bir keyifle oynadılar. Oynarken geliştiler. Yaparak yaşayarak çok zengin kazanımlı bir turnuvayı başarıyla gerçekleştirdiler. Zeka oyunları ile öğrenme zevkini yaşayan, derslerde başarılarını artıran tüm öğrencilerimizin başarılarının artarak devamını dilerim.  Sevgiler.

                                                 EMİNE ŞENOL
                                          SATRANÇ ANTRENÖRÜ
                                        UZMAN SINIF ÖĞRETMENİ

          Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
194 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret100689
Duyurular
Hava Durumu
Anlık
Yarın
5° 0°
Takvim
Saat
Site Haritası