ANKARA DEVLET OPERA VE BALESİ SİHİRLİ DÜNYA MÜZİKALİ          Değerli Velilerim ve Sevgili Öğrencilerim,

          Bugün ilkler günümüzdü:

          ---- "1/G Sınıfı Çalışkan Arılar Melodika Enstürman Koromuz ilk kez Ankara Devlet Opera ve Bale Leyla Gencer Sahnesi'nde konser verdiler.

          1 Eylül 2018'den beri nefesle diyafram, karın, kafa  sesleri, müzikal işitsel sözel kulak eğitimi, ritimsel metotlar, nota eğitimini tarafımdan  aldılar. Okuma yazmayı kasım aralık ayı gibi kavradılar. Sanatı kattılar sevgileriyle yaşamlarına.
Artık enstürman çalabiliyorlar. Matematik dilini yaşamlarına katarken sanatla da yoğruldular. Bu onların ilk konserleriydi. Çok emek verdik sınıfımla birlikte emklerinin karşılığını almaya başladılar. Yolları açık olsun!

         ---- Ankara Devlet Opera ve Bale Sahnesi ilk defa bir sınıfa konsere izin verdi. 5 dakikalık kısacık bir süre. Öyle zorduki benim için ikna etmek tek tek görüştüm yetkililerle. Öyle zorlu bir yoldu ki. Konser günü bile zorluklar iç içeydi. Sahnedeki süremize çok şey doldurduk. Öğrenilen çooook kazanım yerleştirdik. 
Buradan tüm Ankara Devlet Opera ve Bale Sahnesi yetkili müdürlerimize, koordinatörlerimize, sahne ve bina görevlilerine, tüm çalışanlara teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

        Her şey geleceğimiz olan çocuklarımız için. Sanat meşalelerini ellerine verdim. Siz değerli Velilerim onlara bu yolda refakete devam edeceklerdir. Sanat anahtarları ile başarıları daim olsun. Sevgiler.


Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
225 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret100684
Duyurular
Hava Durumu
Anlık
Yarın
5° 0°
Takvim
Saat
Site Haritası